DAFP KURULUŞ DUYURUSU

DAFP KURULUŞ DUYURUSU

Dünya sanayisi büyük bir dönüşüm sürecine daha girmiş bulunuyor. Tahminen 2025 yılına kadar, az sayıda akıllı çalışanın olduğu, Dijital Akıllı sistemler tarafından yönetilen ve işletilen fabrikalar üretim sektörüne hakim olacak. Bu konuda Almanya Endüstri 4.0, Amerika Smart Factory başlığı altında stratejilerini hazırladılar ve çalışmaya başladılar. Türkiye de bu dönüşüme Sanayi 4.0 adı verildi.

Biz Dijital Akıllı Fabrika Platformu kurucuları bunun sanayimiz için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Ya bu dönüşümü yakalayacağız ya da üretim tesislerimizin önemli bir bölümü Batıya kaçacak.

Bu konu üzerine sadece laf üretmek yerine bu konunun teknolojilerini, Stratejik planlarını ve projelerini konuşmak ve bu konudaki bilgilerimizi ülkemiz sanayicileriyle paylaşmak istiyoruz.

Yapay Zeka, Yatay Entegrasyon, Dikey Entegrasyon, Simülasyon, Nesnelerin İnterneti, Bulut, Büyük Veri, Artırılmış Gerçeklik, Otonom Robotlar, 3D Yazıcılar, Siber Güvenlik ana teknoloji başlıklarımız olacak.

Bu konularda Seminerler düzenlemek, İnternet üzerinden bilgi paylaşmak, eğitimler düzenlemek, deneyim paylaşım toplantıları yapmayı planlıyoruz.

Bu konuda bize destek verecek çözüm üreticilerine, danışmanlara, öğretim üyelerine ve tabi ki esas bu teknolojilerin uygulayıcısı olacak Fabrikalara kapımız sonuna kadar açık.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bir ülke meselesi olarak gördüğümüz bu konuda umarım bizim de bir katkımız olur.

Kurucular Kurulu Adına

Hasan Kemahlı