SAYA GRUP – VOLT ELEKTRİK

Saya Grup – Volt Elektrik

Kısaca Volt Elektrik Motorları

1996 yılında, İzmir’de kurulmuş olan Volt Elektrik Motorları A.Ş., günümüzde 30.000 metre karelik tesislerinde 300 çalışanı ile hem Türkiye’ye hem de Yurt Dışına Elektrik Motorları üretmektedir.

Volt bir Saya Grup Şirketidir. Saya Grup’ta, Folkart İnşaat, Livamine Madencilik, PharmActive İlaç ve Voltsan Kalıp şirketleri yer almaktadır.

Proje

Volt Elektrik Projeyi 2012 yılının Şubat ayında projeyi başlatmıştır. Proje her modül ortalama 2 ay olmak üzere 8 ayda canlı kullanıma alınmıştır.


Proje Yöneticisi: Sevcan Celepli (Proje Sorumlusu)
e-mail: [email protected]
web: www.voltelektrik.com.tr
Projede Kullanılan Modüller

ProjesisMI-MT Üretim İzleme Modülü
ProjesisMI-MA Üretim Otomasyon Modülü
ProjesisMI-JL İş Yükleme Modülü
ProjesisMI-EI ERP Entegrasyon Modülü

Projeyle Sağlanan Önemli Faydalar

  • OEE (Toplam Ekipman Etkinliği) altyapısı sağlanarak, üretim verimliliğinin artırılması sağlanmıştır. Duruş-Hız-Kalite kayıpları azaltılmıştır.
  • Sensörler, PLC’ler vb. cihazlarla online üretim verisi toplanarak, LCD ekranlar, e-mail uyarıları, SMS uyarıları sayesinde yolunda gitmeyen işlerden anında haberdar olunmuş ve derhal tedbir alma olanığıyla verimlilikte artış sağlanmıştır.
  • Günlük Haftalık üretim emirlerinin, iş merkezlerine bir Gantt Şeması vasıtasıyla kolayca yüklenmesi ve programlanması sağlanarak günlük iş programı yönetimi verimli hale getirilmiştir.
  • ERP Sisteminin, Makineleri ve üretim adetlerini online kullanması sayesinde daha etkin kullanılması sağlanmıştır.

PDF olarak görüntülemek için tıklayınız.